درباره اینسا بیشتر بدانید!

انجمن علمی دانشجویی تغذیه ایران، محلی است برای رژیم شناسان و تغذیه دانان علاقه‌مند به حوزه تغذیه و سلامت.

این انجمن با هدف ارتقاء سطح دانش و آگاهی دانشجویان و دانش آموختگان در حوزه تغذیه تاسیس شد. اهم فعالیت‌های این انجمن شامل برگزاری کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی‌ها، نشست‌های گروهی و بحث‌های تخصصی در حوزه علوم تغذیه و رژیم درمانی می‌باشد. ما در اینسا در تلاشیم گامی هر چند کوچک در راستای ارتقاء سطح دانش و آگاهی شما عزیزان برداریم.

برگزاری دوره ها و کارگاه ها

اینسا همواره تلاش نموده است با نیازسنجی از جامعه تغذیه، دوره‌ها و کارگاه‌های مورد نیاز و کاربردی را برگزار نماید و به بهبود سطح دانش جامعه تغذیه کمک کند. علاوه بر این، در این انجمن فضایی مناسب برای تبادل نظرات و تجارب شخصی در حوزه تغذیه فراهم شده است. شما می‌تواید با همکاران خود در حوزۀ تغذيۀ، پژوۀشگران، صاحب نظران و متخصصين تعامل و تبادل نظر داشته باشید. هدف ما، رسیدن به یک جامعه دانشجویی فعال و همراه با یکدیگر در این حوزه است.
 
با عضویت در این انجمن، شما می‌توانید به جامعه دانشجویی تغذیه‌ کشور بپیوندید و با دانشجویان و متخصصین حوزۀ تغذيۀ آشنا شوید. همچنین، مطالب آموزشی و اخبار مرتبط با حوزۀ تغذيۀ را در اینجا به راحتی پیدا خواهید کرد.

مراحل آغاز به کار و رشد

اینسا چگونه شکل گرفت؟

با توجه به نبود انجمن کشوری تغذیه و احساس نیاز به تشکیل این انجمن، در سال 1399 با همفکری جمعی از دبیران انجمن های علمی دانشجویی تغذیه کشور، انجمن علمی دانشجویی تغذیه ایران (اینسا) فعالیت خود را آغاز کرد.

هدف اینسا چیست؟

اینسا اهداف زیادی را دنبال می‌کند. مهمترین هدف این مجموعه بهبود سطح دانش جامعه تغذیه می‌باشد تا دانشجویان و دانش آموختگان حوزه تغذیه بتوانند خدمات باکیفیت‌تری را ارائه دهند. همچنین اینسا فضایی را برای به اشتراک گذاری تجربیات و اطلاعات جامعه تغذیه را فراهم نموده است.

اینسا تاکنون چه برنامه‌هایی را اجرا نموده است؟

از ابتدای مسیر تاکنون اینسا تلاش نموده در جهت رسیدن به اهداف خود برنامه‌های متعددی را در قالب بیش از 250 ساعت و 71 جلسه کارگاه برگزار نماید. از جمله مهمترین برنامه‌های برگزارشده توسط این مجموعه می‌توان به مدرسه جامع پژوهشی، دوره جامع مکمل‌های غذایی، تفسیر داده‌های پاراکلینیکی، تغذیه درمانی در اختلالات خلقی، تغذیه درمانی در اختلالات کاردیومتابولیک، سه شنبه نشینی‌های تغذیه‌ای (انتقال تجربه) و ... اشاره کرد. همچنین دو دوره تئوری مربیگری ورزشی نیز توسط اینسا برگزار شده که هر دوره 72 ساعت آموزش را شامل می‌شود 

فعالیت اینسا به موارد یادشده محدود نمی‌شود و این مجموعه در راستای فعالیت‌های فرهنگی نیز گام برداشته است. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به فعالیت‌های خیرخواهانه و خیریه اشاره کرد. همچنین اینسا یک دوره کتابخوانی را نیز برگزار نموده است.

اعضا مجموعه

جمعی از برترین دانشجویان علوم تغذیه کشور

علیرضا شکراللهی

دبیر کل انجمن تغذیه کشور

دکتر زهرا بهادران

استاد مشاور انجمن

دکتر زهرا خراسانچی

مشاور آموزشی انجمن

زهرا اسدی

معاون آموزشی

دکتر مهدی امیر پور

مشاور آموزشی انجمن

صبا بلیانی

معاون فناوری

علی طاهری

دبیر شورای مطالبات جامعه دانشجویان تغذیه کشور

حسام انارکی

مدیر روابط عمومی

محمد امین یازرلو

عضو پیوسته انجمن

حانیه کیخای مقدم

روابط عمومی

نیایش دبیری آزاد

روابط عمومی

ملیحه نصراللهی

روابط عمومی

آریان یزدانی

مسول تحقیق و توسعه

امیرحسین شکری

مسول پشتیبانی

نظرات برخی از دانشجویان

اراده آهنین های انجمن